Vazhdon rrjedha e mirë e Liverpoolit

LIVERPOOL, ENGLAND - Sunday, November 29, 2015: Liverpool's manager J¸rgen Klopp and goalkeeper Simon Mignolet celebrate after the 2-0 victory over Swansea City during the Premier League match at Anfield. (Pic by David Rawcliffe/Propaganda)

Liverpooli ka arkëtuar pikë të plota në triumfin prej 1-0 kundër Swansea Cityt në Anfield.Nuk pati gola në fraksionin e parë, përkundër se skuadra vendase luajti më mirë dhe pati shanse për t’i ndryshuar gjërat.

Në gjysmën e dytë, rezultati u zhbllokua dhe ishin nikoqirët ata që shënuan.Harkimin e Clyne nga e djathta e ndali me dorë Taylor dhe arbitri akordoi penalti. James Milner u tregua i saktë nga pika e bardhë (62’).

Pas kësaj fitoreje, Liverpooli numëron 23 pikë dhe është në vend të gjashtë në tabelë. Pozita që dërgon në Ligën e Kampionëve, është katër pikë larg.

Leave a Comment

(required)

(required)