Liverpool e zgjodhi Riisen para Bale!

SXHNvMIO8ml3XBuV8uxmjAOQiM25HgYrwLoNh2pT5PngJamie Carragher ka zbuluar se ish-trajneri i Liverpool, Rafael Benitez, mendonte se John Arne Riise ishte më i mirë se Gareth Bale.

Carrahger ka thënë se Bale nuk e bindte Benitezin, andaj ai vendosi të mos e transferonte atë në ‘Anfield’, duke ia besuar pozitën e mbrojtësit të majtë Riises. “Bale ka arritur aq shumë prej kur debutoi me Southampton. Kur ai depërtoi në ekipin e tyre, Rafa Benitez, mendonte t’a transferonte në Liverpool”, ka shkruar Carra për Daily Mail. “Bale atëherë lunate si mbrojtës i majtë dhe Rafa nuk mendonte se ishte më i mirë se John Arne Riise, kështu ai nuk e ndjeku më atë”, theksoi legjenda e Liverpoolit.

Leave a Comment

(required)

(required)