Categories Archives: Liverpool FC

Liverpooli fuqishëm në gjysmëfinale

Liverpooli e ka përmbysur Southamptonin (6-1) për të siguruar pjesëmarrjen në gjysmëfinale të Capital One Cup. Në ndeshjen e zhvilluar në St. Mary’s Stadium, vendasit kaluan në epërsi që në minutën e parë me anë të Sadio Mane, por ky go

read more

Vazhdon rrjedha e mirë e Liverpoolit

Liverpooli ka arkëtuar pikë të plota në triumfin prej 1-0 kundër Swansea Cityt në Anfield.Nuk pati gola në fraksionin e parë, përkundër se skuadra vendase luajti më mirë dhe pati shanse për t’i ndryshuar gjërat. Në gjysmën e dytë, rezul

read more

Klopp i kënaqur me kualifikimin

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp është ndarë i kënaqur me kualifikimin e ekipit të tij në fazën tjetër të Europa Ligës.“Të Kuqtë” nga Anfield Road siguruan kualifikimin nga faza e grupeve pas fitores së mbrëmshme ndaj Bordeaux me rez

read more

Benteke: I lumtur për fitoren

Liverpooli ka shënuar fitore në Anfield ndaj Bordeaux në kuadër të xhiros së parafundit të Grupit B në Ligën e Evropës.Reds fituan me rezultat 2-1 dhe goli i fundit dhe i fitores u shënua nga Christian Benteke. “Ne duhet të fitonim dhe n

read more

Liverpooli i pamëshirshëm përballë Cityt

Liverpooli ka bërë magji në ‘Ethihad Stadium’ duke shënuar katër herë në portën e Joe Hart.Liverpool ka fituar 4-1 si mysafirë i Manchester Cityt. ‘The Reds’ kanë filluar furishëm ndeshjen duke shënuar që në fillim me autogolin e Eli

read more

Formacionet zyrtare: Man City – Liverpool

-” Manchester City Hart Sagna, Demichelis, Mangala, Kolarov Toure, Fernando Navas, Sterling, De Bruyne Aguero Rezerv: Zabaleta Fernandinho Caballero Clichy Iheanacho Otamendi Delph Liverpool FC Mignolet Clyne, Skrtel, Lovren, Moreno Lucas, Can Milne

read more

Klopp: Sigurisht, mund ta mposhtim Cityn

Jurgen Klopp beson se skuadra e tij mund të mposhtë Manchester Cityn në përplasjen e së shtunës në Premier League.”Po sigurisht ne mund të luajmë kundër Cityt; natyrisht ne mund t’i mposhtim,I mposhta ata kur isha në Dortmund dhe ba

read more