Categories Archives: Premier League

Formacionet zyrtare: Chelsea – Liverpool

Chelsea: Begovic; Zouma, Cahill, Terry (c), Azpilicueta; Mikel, Ramires; Willian, Oscar, Hazard; Diego Costa. Rezervistët: Amelia, Baba, Matic, Fabregas, Kenedy, Falcao, Remy. Liverpool: Mignolet; Clyne, Skrtel, Sakho, Moreno; Lucas, Can; Milner, Lallana

read more

Pensionohet Djibril Cisse

Djibril Cisse ka njoftuar të hënën se do pensionohet nga futbolli profesional.Ish-lojtari i Francës dhe i Liverpool ishte pa skuadër që kur përfundoi ky sezon, pasi u largua nga ekipi francez Bastia. ”Trupi më thotë të ndalem, tashmë ka p

read more

Klopp debuton me barazim

Trajneri gjerman Jurgen Klopp nuk ka arritur të shënoj fitore në ndeshjen e tij të parë në krye të skuadrës angleze Liverpool. Strategu gjerman i cili javë më parë mori drejtimin e ‘The Reds’, debutoi në udhëtim ndaj Tottenham Hotspurs, n

read more

Liverpool e zgjodhi Riisen para Bale!

Jamie Carragher ka zbuluar se ish-trajneri i Liverpool, Rafael Benitez, mendonte se John Arne Riise ishte më i mirë se Gareth Bale. Carrahger ka thënë se Bale nuk e bindte Benitezin, andaj ai vendosi të mos e transferonte atë në ‘Anfield’, duke

read more

Lallana është i knaqur me Klopp si shef!

Adam Lallana është aktualisht i zënë me ekipin kombëtar Anglinë, por thote qe mesi pret të fillojë të punojë me Jurgen Klopp në fund të javës. Lallana tha qe e kishte pa konferencë për shtyp te Kloppit në TV, dhe ishte i impresionuar me gj

read more