Te Fundit

Formacionet zyrtare: Chelsea – Liverpool.

Chelsea: Begovic; Zouma, Cahill, Terry (c), Azpilicueta; Mikel, Ramires; Willian, Oscar, Hazard; Diego Costa. Rezervistët: Amelia, Baba, Matic, Fabregas, Kenedy, Falcao, Remy. Liverpool: Mignolet; Clyne, Skrtel, Sakho, Moreno; Lucas, Can;

Pensionohet Djibril Cisse.

Djibril Cisse ka njoftuar të hënën se do pensionohet nga futbolli profesional.Ish-lojtari i Francës dhe i Liverpool ishte pa skuadër që kur përfundoi ky sezon, pasi u largua nga ekipi francez Bastia. ”Trupi më thotë të ndale

Klopp debuton me barazim.

Trajneri gjerman Jurgen Klopp nuk ka arritur të shënoj fitore në ndeshjen e tij të parë në krye të skuadrës angleze Liverpool. Strategu gjerman i cili javë më parë mori drejtimin e ‘The Reds’, debutoi në udhëtim ndaj Totten

Lewandowski: Klopp prefekt për Premier League.

Robert Lewandowski ka mbështetur Jurgen Klopp që të ketë sukses tek Liverpool, edhe pse mendon se trajneri do rregulloj metodat që i pati tek Dortmund për t’i përdorur tek ‘Të Kuqtë’. ”Kloppo përshtatet pë

Liverpool e zgjodhi Riisen para Bale!.

Jamie Carragher ka zbuluar se ish-trajneri i Liverpool, Rafael Benitez, mendonte se John Arne Riise ishte më i mirë se Gareth Bale. Carrahger ka thënë se Bale nuk e bindte Benitezin, andaj ai vendosi të mos e transferonte atë në ‘A

Lallana është i knaqur me Klopp si shef!.

Adam Lallana është aktualisht i zënë me ekipin kombëtar Anglinë, por thote qe mesi pret të fillojë të punojë me Jurgen Klopp në fund të javës. Lallana tha qe e kishte pa konferencë për shtyp te Kloppit në TV, dhe ishte i imp

Klopp shpreson për një titull pas katër viteve.

Trajneri i ri i Liverpoolit, Jurgen Klopp thotë se brenda katër viteve ai do të fitoj të paktën një titull me Të Kuqtë, përndryshe ai do të largohet drejt Zvicrës. Klopp e ka bërë sot intervistën e tij të parë si trajner i L