Te Fundit

ZYRTARE: Liverpooli me trajner të ri.

Liverpooli e ka konfirmuar trajnerin e ri të skuadrës. Emri i radhës është ish-trajneri i Dortmundit, Jurgen Klopp. Menjëherë pas shkarkimit të Brendan Rodgers, klubi anglez ka reaguar duke e gjetur zëvendësimin tij. Jurgen Klopp

Jamie Carragher : Jurgen Klopp sikur Jose Mourinho.

Jamie Carragher beson se trajneri i ri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, do të ketë të njëjtin ndikim në futbollin Anglez sikur Jose Mourinho. Strategu gjerman ka marrë drejtimin e Redsave pas disa viteve të suksesshme te Borussia Dortmun

Klopp shpreson për një titull pas katër viteve.

Trajneri i ri i Liverpoolit, Jurgen Klopp thotë se brenda katër viteve ai do të fitoj të paktën një titull me Të Kuqtë, përndryshe ai do të largohet drejt Zvicrës. Klopp e ka bërë sot intervistën e tij të parë si trajner i L

Lallana është i knaqur me Klopp si shef!.

Adam Lallana është aktualisht i zënë me ekipin kombëtar Anglinë, por thote qe mesi pret të fillojë të punojë me Jurgen Klopp në fund të javës. Lallana tha qe e kishte pa konferencë për shtyp te Kloppit në TV, dhe ishte i imp